Destek Hattı : 0850 532 0759

Özenle Ürün Kesimi

Images
Özenle Ürün Kesimi

Özenle Ürün Kesimi

Tekstil sektörü içerisinde yıllar geçtikçe farklı yenilikler ortaya çıkmaktadır. Tekstil faaliyetlerinin en fazla dikkat edilecek evrelerinden bir tanesi de ürünlerin kesimi olduğundan dolayı, bu tip işlemleri gerçekleştirecek olan mekanizmalar da bulunmaktadır. Tekstil sektörü içerisinde seri üretime geçilmesine bağlı olarak bu yönde sonuç almak isteyen pek çok atölye de bulunmaktadır. 

Bu kesim mekanizmalarına bağlı olarak lazerlerle kesim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Geleneksel yöntemler içerisinde bıçaklar kullanılsa da bu durumun bazen gerekli ölçülere uygun olarak kesim yapmama gibi bir durumu ortaya koyabiliyordu. Aynı zamanda kesim evresinde kumaş yüzeyinde olmaması gereken izler de ortaya çıkabiliyordu. Ortaya çıkan bu makinelerle beraber tüm bu olumsuz durumlar ortadan kaldırılarak, başarılı sonuçlar kendini gösteriyor. 

Kalıbı çıkarılan ve üretilmeye hazır olan tasarımların belirli ölçülerde kumaş gerektirdiğinden dolayı kesim işlemleri son derecede önemli bir yer tutuyor. Manuel olarak ne kadar uzman personeller bu işlemleri gerçekleştiriyor olursa olsun mutlaka sorunlar yaşanacaktır. Bunun önüne geçmek için makineleşerek, daha kusursuz sonuçları ortaya koymak muhtemel olmaktadır. 

Tekstil genelinde özenli kesin işlemlerinin farklı farklı türleri bulunmaktadır. Genel olarak kot ve deri sektörü içerisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha hassas kesimler yapmaya imkan tanıyan bu mekanizmalar, aynı zamanda da olası olumsuzlukları giderme noktasında da bir hayli önemli bir detay olacaktır. 

Tekstil sektörüyle ilgilenen her bir atölye ya da firma, özenli kesim işlemlerine önem vermektedir. Bu doğrultuda hareket ederek, tamamen kusursuz ve mükemmel kesimleri gerçekleştirebilmeleri olasıdır. Öte yandan daha az atık çıkması ve malzemelerin kesimi esnasında herhangi bir sabitleme işlemlerinin gerçekleştirilmemesi gibi nedenlerden ötürü lazer kesimler son derecede önemli bir yer tutmaktadır. Sadece kusursuz kesimiyle değil aynı zamanda da hızlı bir şekilde bu işlemleri tamamlayabiliyor olmasından dolayı kesim makineleri rağbet görmektedir. Seri üretim teknolojisinin önemli bir parçası olan bu mekanizmalar doğrudan bilgisayar üzerinden gerekli verilerin girilmesiyle beraber devreye girecektir. Son derecede etkin ve kolay bir şekilde kumaş kesimlerinin tam da istendiği gibi tamamlanmasını destekleyecek yönde bulunacaktır. 

WhasApp Destek Hattı